Skipė, Gelma, Bora, 2008 m. vasara

Šunys. Kai jie šalia, tampame mažų stebuklų liudininkais ir  nejučia pakoreguojame tokių sąvokų, kaip draugystė, nuovokumas, pareiga, meilė turinį. Jie neprašomi nuspalvina kasdienybę šėliojimais ir leidžia ant savo uodegų suptis gražiausioms mūsų svajonėms. Galbūt todėl namų slenkstį peržengę mažieji draugai taip greitai randa kelius į šeimininkų širdis, palieka pėdsakus, šildančius visą gyvenimą.

Skipė (Nenuoramos Arica) – smalsi, labai prieraiši kalytė. Pirmasis mūsų šuo, pirmoji mūsų auksiukė.
2002-ųjų vasarą, Dovilei baigus antrąją klasę, į namus parsivežėme judrų baltą pūkų kamuoliuką…
Augindami Skipę daug išmokome. Ne tik kaip ir kuo šunį maitinti, dresuoti, slaugyti susirgusį. Gyvendami su ja, supratome, koks jautrus, išmintingas ir nepakeičiamas yra šuo.
Gelma (Gelma Vanilė) – mums ji buvo Gelmė. Už ją esame dėkingi nuoširdžiai ir draugiškai gargždiečių šeimai. Sveika, stipri, graži mūsų Gelmė. Ramus ir paklusnus šuo. Dovilė kartu su ja lankė Jaunojo vedlio mokyklą, dalyvavo parodose. Gelmė buvo pirmasis mūsų šuo – čempionas.

Gelma
Bora, 2008 m. ruduo

Bora (Bora Balta Letena) buvo mūsų veislyno „vaikas”, iš mamos Gelmės, turbūt, paveldėjęs meilumą, o iš tėtės Voitto – temperamentą: išdykėlė, judri, linksma.
Puikaus eksterjero kalytė: Tarptautinė čempionė, Baltijos Jaunimo Čempionė, Baltijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos Čempionė.
Ji buvo pirmoji auksiukė mūsų šalyje, išlaikiusi griežtą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos egzaminą darbiniam diplomui gauti.

Bora Balta Letena – mūsų veislyno pasididžiavimas.
2009 m. Lietuvos retriverių mylėtojų klubas ją pripažino Gražiausiu auksaspalviu retriveriu, o Lietuvos Kinologų draugija paskelbė Borą Gražiausiu 2009 metų Lietuvos šunimi.

Didžiulis skausmas mūsų šeimai buvo Boros netektis. Bora buvo ir bus mūsų mylimiausia, prieraišiausia, švelniausia, o kartu su ja nugyventi metai išliks pačiuose gražiausiuose prisiminimuose, šildysiančiuose mus visą gyvenimą.

Dovilė ir Bora, 2010 m.
Trys kartos: senelė Gelmė, Rumba, mama Bora 2012 m. rudenį

Šiandien

Rumba (Miss Rumba Balta Letena) – vienintelė Boros dukrytė, trylikos brolių sesė.
Jos kilmės dokumentuose  – daugybė garsių, didelę įtaką veislės vystymuisi turėjusių protėvių. Rumbos prosenelis – Pasaulio ir Europos čempionas Lorinford Harlequin, puikus reproduktorius, vienas gražiausių visų laikų auksaspalvių retriverių.
Puma (Nenuoramos Oasis) ir Rumbos dukrytė Coco (Saga Balta Letena) yra dvi mūsų išdykėlės, sėkmingai dalyvaujančios parodose. Pumos laimėjimai mus ypač pradžiugino: ji yra Čempionų klasės Nugalėtoja Pasaulinėje Parodoje’2018 Amsterdame.
Na, ir Ria (Eik Sniegui Tirpstant Balta Letena) – Coco dukrytė. Jau suaugusi, bet vis dar vaikas ir mūsų mažylė. Ria – Baltijos jaunimo ir suaugusiųjų čempionė, Lietuvos Retriverių mylėtojų klubo 2022 m. jaunimo nugalėtoja.

Žinoma, šunys įpareigoja mus. Stengiamės neužtrukti po darbų, net ir blogu oru einame pasivaikščioti, maudome juos, šukuojame.
Rūpesčių yra, bet visi jie nublanksta prieš gausybę pačių geriausių emocijų, kurias šunys suteikia kasdien. Gera, kai gali pakedenti jų purų kailį, justi švelniai ant kelių padedamą galvą, žiūrėti į romias ar šelmiškas akis. Mūsų šunys gyvena kartu su mumis. Jie yra ten, kur būname mes ir pirmiausia jie – ne parodoms, ne veisimui. Jie – mūsų džiaugsmas. Jie – mūsų šeimos dalis. Savo veislyną pavadinome BALTA LETENA. Balta – simbolis gėrio, šviesos, tyrumo.

Coco, Puma, Rumba, 2019 m. sausis
Lina, Dovilė ir Gelmė, Skipulė, Bora, 2009 m., Rusnė

Kinologija mums – pomėgis. Jam atiduodame daug laiko, jėgų ir skiriame didelę dalį šeimos biudžeto. Tai nuolatinis domėjimasis, gausybė žinių apie šuns sveikatą, anatomiją, priežiūrą, mokymą ir kt.
Tai kelionės į parodas, pažintis su kitais veisėjais, bendravimas ir bičiulių būrys.
Tai gyvenimiškos pamokos: žinome, kad vaikai užauga jautresni, atsakingesni, kai šalia jų yra gyvūnas.

Kruopščiai planuojame Baltos Letenos veislyno vadas. Stengiamės, kad mūsų veislyne gimtų sveiki, auksinio būdo mažieji draugai.
Norėtume, kad kas nors iš jų užaugęs taptų parodų nugalėtoju, čempionu.
Vis dėlto, svarbiausia mums, kad visi jie – tituluoti ir ne – būtų mylimi ir
baltom letenytėm pėduotų savo dienoraščius…

BALTA LETENA: FCI veislyno Nr.133/07

Ačiū, kad apsilankėte Balta Letena svetainėje!